Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

cervenykrizprachatice

Mladý zdravotník

76 fotek leden 2016 až říjen 2019 72 zobrazení
Kroužek Mladý zdravotník – realizujeme od 9/2014, průměrně se účastní 13 stálých účastníků ve věku 6-26 let let. Cílem projektu je realizace komplexního zájmového vzdělávání v oblasti laické první pomoci a humanitární činnosti (připravenost a osvěta v rámci první pomoci u věkové kategorie 18-26 let, moderní pomůcky, využívání aktuálních standardů první pomoci, smysluplné trávení volného času, zvýšení prestiže laické první pomoci, činnosti v oblasti humanity a solidarity). Účastníci projektu ve věku 18-26 let budou vyškoleni také v pedagogické oblasti (pro činnost zájmových kroužků a zdravotníky zotavovacích akcí).

Záměrem projektu je pravidelné poskytování zájmové činnosti mládeže, organizování pravidelných setkání, soutěží, osvětových a pobytových akcí. Cílovou skupinou je mládež do 26 let s cílem aktivně připravit mladé lidi k zodpovědné laické první pomoci, poté na dobrovolnickou či profesionální dráhu.

Námi vyškolení účastníci se budou i nadále podílet na vzdělávání a osvětě v následujících desetiletí (lektoři první pomoci na osvětových akcích, profesionální zdravotničtí pracovníci). Součástí projektu je také odborné dovybavení nutnými funkčními výukovými pomůckami, které nejsou standardně dostupné a v rámci činnosti ČČK budou nadále využity v souladu s posláním mezinárodního hnutí Červeného kříže.

•V rámci zájmového vzdělávání jsme krom první pomoci a zdravovědy probrali i další témata: bezpečnost v dopravě (BESIP), záchrana tonoucích, mezinárodní humanitární právo, parazitologie, provázení pozůstalých (Poradna Modrá pomněnka).

•Mladé zdravotníky jste mohli potkat také jako zdravotnický dozor při sportovních a kulturních akcích pod dohledem zkušených pracovníků (Pojď si vybrat, co tě baví; Ekompilace; atletické soutěže;...), osvětové akce pro veřejnost (Světový den první pomoci, Den dětí,...), stanoviště první pomoci při soutěžích (Branný závod, okresní i krajské soutěže mladých zdravotníků).

Zájmové vzdělávání Mladý zdravotník od počátku realizace podpořili Jihočeský kraj, Nadace ČEZ, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron