Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

cervenykrizprachatice 


11.5.2017 Okresní soutěž mladých zdravotníků

166 fotek květen 2017 - zobrazení
Umět poskytnout první pomoc poraněným či nemocným lidem by měl každý člověk. Všichni umíme číst i psát, ale kdo si je jistý, že si bude vědět rady v situaci, kdy je potřeba první pomoc poskytnout?
Na okresní soutěži mladých zdravotníků změřily své síly a dovednosti žáci ze zdravotnických kroužků z 13 základních škol z okresu Prachatice, celkem soutěžilo neuvěřitelných 24 družstev. Přivítal je i místostarosta města Prachatice Jan Klimeš a připomněl citát Pierra de Coubertina, zakladatele moderních olympijských her: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!“ O vítězství zabojovat. Někomu se dařilo lépe, někdo se nechal zaskočit, někdo přišel poprvé obhlédnout si soutěž a vyzkoušet si, jak to půjde.
Na soutěžních stanovištích se děti setkaly nejen s ošetřením různých poranění, musely si poradit s pobodáním, poleptáním, pokousáním nebo zlomeninou klíční kosti, transportem zraněných, obvazovou technikou a významem dárcovství krve. O umístění družstev pak rozhodovalo i několik málo bodů a výsledky byly někdy velmi těsné.
Vítězi na 1. stupni byla ZŠ Husinec, na 2. stupni pak soutěžící z Místní skupiny ČČK Prachatice. Obě družstva tak čeká postup na krajské kolo, jež proběhne 30. května v Prachaticích.

Moc děkujeme partnerům HZS Prachatice, SPgŠ a VOŠS, Prachatickému muzeu, KIS Prachatice, Městské policii, Zdravému městu Prachatice a ZŠ Vodňanská za pomoc s organizací akce, a sponzorům za věcné ceny do soutěže. Okresní soutěž mladých zdravotníků podporuje také Ministerstvo zdravotnictví a Jihočeský kraj.

Obrovský dík patří všem dobrovolníkům, kteří nelitovali svého času a podíleli se na přípravě soutěže, ať už jako rozhodčí, figuranti nebo organizační pracovníci.

Děkujeme také naší člence Lence, Prachatickému deníku a prachatickonews.cz za krásné fotky ;-)

Pořadí I.stupeň
1. ZŠ Husinec
2. ZŠ Vacov II.
3. ZŠ Vacov I.
4. ZŠ Čkyně
5. ZŠ Zdíkov
6. ZŠ Prachatice, Vodňanská
7. ZŠ Borová Lada
8. ZŠ Vimperk, Smetanova
9. ZŠ Strážný
10. ZŠ Nová Pec I.
11. ZŠ Nová Pec II.

Pořadí II.stupeň
1. MS ČČK Prachatice
2. ZŠ Prachatice, Vodňanská
3. ZŠ Smetanova, Vimperk
4. ZŠ Husinec
5. ZŠ Šumavské Hoštice II.
6. ZŠ Vacov
7. Gymnázium Prachatice II.
8. ZŠ Zdíkov
9. ZŠ Čkyně
10. ZŠ Stachy
11. ZŠ Šumavské Hoštice I.
12. ZŠ Prachatice, Národní
13. Gymnázium Prachatice I.

Proměňte album ve fotoknihu

Ideální jako dárek nebo jen tak pro sebe na památku.
Levně, rychle, jednoduše.


Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter